Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 241251
تاریخ انتشار : 13 تیر 1397 16:41
تعداد بازدید : 355

برگزاری دومین جلسه شورای سیاستگذاری و تدوین نظریه ارتباطات اسلامی در دانشکده دین و رسانه – قم

برگزاری دومین جلسه شورای سیاستگذاری و تدوین نظریه ارتباطات اسلامی

برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری و تدوین نظریه ارتباطات اسلامی
برگزاری دومین جلسه شورای سیاستگذاری و تدوین نظریه ارتباطات اسلامی در دانشکده دین و رسانه – قم به گزارش روابط عمومی دانشکده دین و رسانه، در این جلسه که با حضور حجت الاسلام دکتر پارسانیا عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد حوزه و دانشگاه برگزار شد، موضوع تعیین و تشکیل کارگروه های پژوهشی مورد نظر شورا، بحث و بررسی گردید. در ابتدای این جلسه، دکتر علیرضا پویا رئیس دانشکده دین و رسانه و دبیر این شورا، با اشاره به محورهای هفت گانه فرمایشات مقام معظم رهبری (دام ظله) درباره افکار عمومی در دیدار با مسئولان قوه قضائیه، مهمترین راهکار برطرف کردن مشکلات عرصه نظری و مدیریتی کشور را تحول علوم اسلامی در دانشگاه ها دانست. 
سپس حجت الاسلام دکتر پارسانیا ضمن تأکید بر صلاحیت دانشکده دین و رسانه در به عهده گرفتن مسئولیت این شورا، تصریح کرد: تفکیک عرصه تفسیر و تبیین از عرصه تجویز، کار لازمی است که در همه بحث های از این دست باید انجام گیرد. وی در ادامه افزود: لازم است کارهای علمی انجام یافته در گذشته، بررسی و آسیب شناسی شود. از افراد شناخته شده دعوت به عمل آید تا در قالب سمینارهای ماهیانه طرح بحث نمایند. رساله ها در مباحث مورد نیاز هدایت شود و در صورت نیاز، پژوهش های ضروری انجام گیرد. نتیجه این برنامه ها می تواند ارائه آثار و کتاب هایی متقن در عرصه ارتباطات و رسانه های جمعی باشد. چنانچه این کار باعث می شود نظریات و روش های علمی موجود نیز بررسی و بازسازی شوند. 
در این جلسه، همچنین اعضای شورا به طرح دیدگاه های خود پرداختند و در پایان مقرر شد پس از بررسی نظرات اعضا، فعالیت ها در قالب کارگروه های پیشنهادی سازمان دهی شود.

ثبت شده توسط : فرهنگی دانشجویی

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشکده صدا و سيما قم است.